obozy sportowe i kolonie letnie nad morzem  

polecamy

obozy sportowe nad morzem

kolonie nad morzem

O MNIE

WOJCIECH POLAKOWSKI

Urodziłem się w 1974r. w Darłowie. Swoją przygodę z futbolem rozpocząłem jako dziesięciolatek w miejscowej „Darłovii”. W roku 1992 zostałem zawodnikiem „Gwardii” Koszalin, w której spędziłem 4 lata, a następnie „Kotwicy” Kołobrzeg, w której barwach grałem przez pół roku.

Wojtek PolakowskiWojtek PolakowskiWojtek PolakowskiWojtek Polakowski

W roku 1995 przyszedł czas na ekstraklasę. W rozgrywkach pierwszoligowych występowałem w składzie drużyny „Amica” Wronki.

Kolejne lata to występy w zespołach II ligi. Były to: „Groclin-Dyskobolia” Grodzisk Wlkp., „Varta” Namysłów, „Lechia” Zielona Góra, „Śląsk” Wrocław, „Odra” Opole, „Ceramika” Opoczno.

W roku 2002, po odniesionej w czasie meczu kontuzji, wróciłem w rodzinne strony, wspierając przez pół roku rodzimą „Darłovię”. Lata 2003/2004 to powrót do klubu „Kotwica” Kołobrzeg.

W roku 2004 objąłem stanowisko grającego trenera zespołu IV ligi. Była to „Rega-Merida” Trzebiatów, walcząca wówczas o utrzymanie w lidze. Z trzebiatowskim klubem awansowałem (2006r.) do III ligi.

Następnie byłem trenerem zespołu III ligi „Gryf” Słupsk, „Kotwica” Kołobrzeg, a obecnie pracuję w „Bałtyku” Koszalin.

W latach 2004-2006 ukończyłem kurs instruktora piłki nożnej oraz kurs II klasy trenera piłki nożnej. Natomiast w roku 2009 ukończyłem kurs I klasy trenera oraz UEFA A.

Beach Soccer

Wojtek PolakowskiWojtek PolakowskiWojtek PolakowskiWojtek Polakowski

Ostatnie lata to dla mnie również przygoda z piłką plażową. Brałem udział w letnich rozgrywkach Beach Soccer'a, grając m.in. w drużynie „Americanos” Słupsk. Następnie zostałem powołany do reprezentacji Polski w Beach Soccer, z którą to w 2006r. odnieśliśmy ogromny sukces, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy w Marsylii, oraz kwalifikując się do Mistrzostw Świata w Brazylii. W sezonie 2009/2010 byłem trenerem kadry Polski w piłce nożnej plażowej przy PZPN.